HISTORIAL DE GUANYADORS

Beca

1993
Salvador Monzó i Agustí Candisano (Piano) Ex Aequo

1994
Xavier Pagés (Composició i Piano)

1995
Josep Lluís Bieito (Guitarra)

1996
Fabrici Rodríguez Sampaio (Flauta)

1997
Pinyo Martí (Bateria)

1998
Jonathan Carbó (Òrgan)

1999
Eugeni Amador (Piano)

2000
Carmina Font (Violí) i Amaia Barrachina (Violí) (Ex Aequo)

2001
Victòria Càceres (Guitarra)

2002
Ma Eugènia Espigolé (Piano)

2003
1er Premi Oroitz Maiz (Acordió)
2on Premi Claudia Rodríguez (Cant)

Des de l’any 2004 el concurs es divideix en dues seccions:

2004
Música de cambra
1r Premi Cuarteto Matiz i Free “W” Bass (Ex Aequo)
2n Premi Janina i Núria Capella

Cant
1r Premi Maribel Ortega i Tina Gorina (Ex Aequo)
2n Premi Xerach Alonso

2005
Música de cambra
1r Premi Quartet de saxòfons “Quantz”
2n Premi Trio Kibuka

Cant
1r Premi Francisco Corujo
2n Premi Paula Nogueira i Hans Ever (Ex-Aequo)

2006
Música de cambra
1r Premi Duo Muñoz-Boeru
2n Premi Quartet de saxófonos “Atlántico”

Cant
1r Premi Núria Vilà
2n Premi Júlia Farrés-Llongueras
Premi Cançó catalana Inés Moraleda

2007
Música de cambra
1r Premi Quartet Quixote
2n Premi Duo Energico
3r Premi Trio In Uno

Cant
1r Premi Anna Tobella
2n Premi Alina Furman i Yolanda Marin (Ex-Aequo)
3r Premi Joana Thomé
Premi Cançó catalana Alícia Ferrer

2008
Música de cambra
1r Premi Trio Monte
2n Premi Duo Sasaki-Fukuzaki
3r Premi Quartetto Avos
Premi Casa Parramon Javier Cárdenas
Premi Jaume Callís, Cançó catalana Quintet de Vent “Dada”
Menció d’Honor La Ritirata

Cant
1r Premi Beatriz Jiménez
2n Premi Gemma Coma-Alabert
3r Premi Anna Escala
Premi Cançó catalana Eugènia Montenegro
Menció d’Honor Cristina Herreras, Maria Miró, Ilona Mataradze

2009
Música de cambra
1r Premi Cuarteto Katharsis
2n Premi Cuarteto Granada
3r Premi BCN Brass Trio
Premi Casa Parramon Teresa Lli Rumbau
Premi Jaume Callís, Cançó catalana Duo Aromes
Menció d’Honor Ensemble ILMA

Cant
1r Premi Jong Hoon Heo
2n Premi Elisandra Melián
3r Premi Laura Vila / Carmen Bou
Premi Cançó catalana Mireia Dolç
Menció d’Honor Eugènia Montenegro, Maria Escobar

2010
Música de cambra
1r Premi Saphir Quartet
2n Premi Muse Piano Quintet
3r Premi Trio Pérez Iñesta
Premi Casa Parramon Madeleine Przybyl
Premi Cançó catalana Duo A+A
Premi Associació Concertante Duo Santor-Gilort
Premi Associació Concertante Duo Przybyl-Schube
Premi Fundació Mas i Mas Quartet Tetrauk

Cant
1r Premi Carles Daza
2n Premi Isabel Egea
3r Premi Isaac Galan
Premi Jaume Callís cançó catalana Eduard Moreno
Premi Associació Concertante Maria Miró
Premi Associació Concertante Marta Huarte
Premi Academia BCN Concertante Abdellah Lasri

2011
Música de cambra
1r Premi Cuarteto Octavia
2n Premi Satz Duo
3r Premi Fussion Percusion Duo
Premi Casa Parramon Alicia Salas/Lara Fernández
Premi Cançó catalana Duo Alfageme
Premi Fundació Mas i Mas Trio Baroja

Cant
1r Premi Victor Sicard
2n Premi Tiago Costa
3r Premi Mina Baek
Mencions d’honor Beñat Egiarte i Miguel Borrallo · Tenores
Premi cançó catalana Mar Jordana
Premio Fundació Callís, jove promesa Josep Ramon Olivé
Premio Fundació Mas i Mas Gabriel Blanco

2012 Música de cambra
1r Premi Quinteto Ethos
2n Premi Trio Rodin
3r Premi Zalas Duo
Quart Premi Duo Aguirre León
Premi Montserrat Mirabent Duo Rey-Rodiles
Premi Fundació Mas i Mas Biel Quartet

Cant
Primer Premi Eleonora Cilli
Segon Premi Airam Hernandez
Tercer Premi Cristina Segura i Joan Garcia Gomà
Premi Fundació Callís Francisco Fernández-Rueda
Premi Fundació Mas i Mas Xavier Aguilar

2013
Música de cambra
1r Premi ArTrio Berlin
2n Premi Duo de la Rosa-Caravaca
3r Premi Duo Ouranós
Premi Fundació Mas i Mas Blooming Duo
Premi Joventuts Musicals Trio Pedrell

Cant
1r Premi Ximena Agurto i Marzia Marzo
2n Premi Miren Urbieta i Kathryn Leemhuis
3r Premi Shavidze Kakhaber
Premi Fundació Mas i Mas Anna Puche
Premi Joventuts Musicals Anna Puche

2014
Música de cambra
1r Premi Cosmos Quartet
2n Premi Quartet Neuma
3r Premi Fukio Ensemble
Premi Fundació Mas i Mas Tulam Duo
Premi Joventuts Musicals Fukio Ensemble
Premi Associació Eduard Toldrà Cosmos Quartet

Cant
Primer Premi Maria Miró
Segon Premi Sara Blanch
Tercer Premi Nona Krastnikova
Premi Fundació Mas i Mas Verónica Tello
Premi Joventuts Musicals Sitges Dania Rodríguez

2014
Música de cambra
1r Premi ArTrio Berlin
2n Premi Duo de la Rosa-Caravaca
3r Premi Duo Ouranós
Premi Fundació Mas i Mas Blooming Duo
Premi Joventuts Musicals Trio Pedrell

Cant
1r Premi Ximena Agurto i Marzia Marzo
2n Premi Miren Urbieta i Kathryn Leemhuis
3r Premi Shavidze Kakhaber
Premi Fundació Mas i Mas Anna Puche
Premi Joventuts Musicals Anna Puche